Seçimlere Kalan Süre :

Facebook'ta Özgen NAMA

Polemik Haber : Sosyal Medyada Özgen NAMA Rüzgarı!

Ana Sayfa » Basında Özgen NAMA » Polemik Haber : Sosyal Medyada Özgen NAMA Rüzgarı!

Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, dürüstlüğü, doğallığı ve samimiyeti ile gençler başta olmak üzere herkesin sevgisini kazandı. Gönüllü gençlerin hazırladığı esprili içerikler, sosyal medyada sadece Sancaktepeliler’in değil, tüm Türkiye’nin dikkatini çekiyor.

 

Bu Semtin Çocuğu

İstanbul’un Sancaktepe İlçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, 30 yıldır bu ilçede yaşıyor. Çocukluğunda geldiği Sancaktepe’nin kozmopolit yapısını, sorunlarını “semtin çocuğu” olarak en iyi o biliyor. Esnafla da sohbet ediyor; varlıklı ve yoksul vatandaşlarla da. Genç başkan adayının bu eşitlikçi tavrı; belediye binasından lüks evlerine zırhlı araçlarıyla giden, halkın seçimden seçime yüzünü görebildiği siyasi liderlere alışmış olanları şaşırtıyor. Halkla buluşmalarında genciyle yaşlısıyla tüm Sancaktepeliler içtenlikle kucaklıyor O’nu. İşte “Bizim Özgen” lakabı da buradan geliyor.

Bizim Özgen Kazanır

Sancaktepeli genç gönüllülerin, her seyrettiğimizde hala ilk günkü gibi içimizi sıcacık yapan kült Yeşilçam film sahnelerinden oluşturdukları yaratıcı capslerle sosyal medyada ilgi çeken Özgen Nama sadece ilçe sakinlerinin değil, tüm Türkiye’nin sempatisini kazandı. “Bizim Özgen Kazanır” sloganıyla sosyal medyadaki paylaşımlar, git gide büyüyen organik bir harekete dönüştü. 31 Mart seçimlerinde kıyasıya rekabet devam ederken, ayakları yere basan projeleriyle ilçede yaşayanların umudu olan Nama, “Eşit Hizmet Temiz Siyaset” sözünü her fırsatta dile getiriyor.

Kanayan Yaralara Gerçekçi Çözümleri Var

Sancaktepeli Belediye Başkan Adayı Özgen Nama’nın “Her Mahalleye Ücretsiz Kreş” projesi, çalışan ve üretim hayatına dahil olup ev bütçesine katkı sağlamak isteyen anneleri sevindirdi.

Bir başka dikkat çeken proje ise bölgede yıllardır çözümsüz kalan tapu sorunu ve imar adaletsizliği için Kentsel Dönüşüm Merkezleri’nin kurulması. Sancaktepe’de çok sayıda vatandaş evlerinde güvenle oturabilmek için 31 Mart’ı heyecanla bekliyor.

Sancaktepe İstihdam Merkezi projesi ise vasıflı vasıfsız tüm Sancaktepeliler’in ilçe sınırları içerisinde istihdam edilmesi için hayata geçmeyi bekliyor. Rehabilitasyonunu tamamlamış eski uyuşturucu bağımlılarına istihdam önceliği verileceği de Nama’nın sözleri arasında.

Çocuklar ve gençler için eğitim bursları, spor alanları ve parklar, kültür ve sanat merkezleri, engellilerin sosyalleşmesi ve istihdamına yönelik merkezler de öncelikli projeler arasında. Özgen Nama ve ekibi özenli çalışmalarıyla her vatandaşa dokunarak Sancaktepe’yi Sancaktepeliler ile birlikte yöneteceğinin sözünü veriyor.

Kaynak : https://www.polemikhaber.com/siyaset/sosyal-medyada-ozgen-nama-ruzgari/haber-26635