Seçimlere Kalan Süre :

Facebook'ta Özgen NAMA

POLEMİK HABER : Belediyecilik Para Kazanmak Değildir

Ana Sayfa » Basında Özgen NAMA » POLEMİK HABER : Belediyecilik Para Kazanmak Değildir

Sancaktepe CHP Belediye Başkan Adayı Nama: Belediyecilik para kazanmak değildir

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı. Sosyal sorumluluk odaklı seçim projelerini anlatan Nama, ‘Belediyecilik para kazanmak değildir, halka yardım etmektir’ dedi. Özgen Nama, özellikle şeffaf yönetim vurgusu yaparak bütün malvarlığımı herkes bilecek dedi.

İstanbul Sancaktepe’den CHP’nin iddialı Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, projelerini Habertürk’te Esra Boğazlıyan’a anlattı. İşte Özgen Nama’nın dikkat çeken projeleri…. Sancaktepe’de en önemli sorunlarımız eğitim ve özellikle sağlık.Bir çocuğun ateşi çıktığında Sancaktepe’de en yakın özel ya da devlet hastane 10 km uzaklıkta.

BELEDİYECİLİK PARA KAZANMAK DEĞİLDİR

Belediyecilik demek para kazanmak değildir, halka yardım etmektir,yoksullukta uğraşmak demektir.O yüzden ben halk adına yarar sağlamaya çalışıyorum. Ve sağlıklı kuşaklar için bizim mutlaka tıp merkezleri kurmamız lazım. Yenidoğan’da oturan vatandaşımız mutlaka belediyeye ait ücretsiz SGK’yla anlaşmalı tıp merkezleri kuracağız. Bununla beraber yeni doğan üniteleri kurmamız lazım. Ve mutlaka çocuklara yönelik özellikle çocuklara yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurmamız lazım. Bugün Sancaktepe’de bulunan hastanede bir tane çocuk doktoru var ve de o doktor izinli şu an.

ÇOCUK KÖYLERİ KURACAĞIZ

Yeni park alanları, futbol alanları yapacağız. Amatör sporları destekleyeceğiz. Çocuklarımızı sokaktan alıp, sporlara yönelteceğiz. Doğal gıda tarım üretimi, matematik köyü eski geleneksel köy projesini biz çok önemsiyoruz. Sosyal çocuk parkını özellikle. Sancaktepe çocuklarını toprakla buluşturucağız.Çocuk köyleri kuracağız.

SANKART

Her hemşerimizin cebinde SANKART bulunacak. Vatandaşlar daha ucuza Sankart kooperatif merkezlerindeki ürünlerden alışveriş yapabilecekler. Bu kart ile Sancaktepli vatandaşlar gıda indirimlerinden yararlanabilecek. Yoksul insanlara yardımı iki katına çıkaracağız. Burslar kezza öyle olacak. Eğitim desteklenecek. Tamamını SANKART aracılığı ile yapılacak. Belediye yardımları SANKART’a yüklenecek ödemeler bu karttan yapılacak. SANKART ile Sancaktepeli arkadaşlara hayatı kolaylaştırmak ve doğal gıdaya ulaştırmak için her şeyi yapacağız.

Kaynak : https://www.polemikhaber.com/siyaset/sancaktepe-chp-belediye-baskan-adayi-nama-belediyecilik-para-kazanmak-degildir/haber-25386