Seçimlere Kalan Süre :

Facebook'ta Özgen NAMA

CHP GÜNDEMİ : Özgen NAMA: “Toplumcu Bir Belediye Anlayışı Olacak”

Ana Sayfa » Basında Özgen NAMA » CHP GÜNDEMİ : Özgen NAMA: “Toplumcu Bir Belediye Anlayışı Olacak”

2014 yılında CHP’den Sancaktepe Belediye Başkanı adayı olduğunda CHP’nin oylarını yüzde 35’lere yükselten Özgen NAMA, 2019 yerel seçiminde de Sancaktepe Belediye Başkanlığı’na aday.

2014 yılında her üç seçmenden birinin oyunu aldıklarını belirten NAMA; şimdi hedeflerinin her üç seçmenden ikisini almak olduğunu kaydediyor ve Sancaktepe’de belediye başkanlığını kazanarak, CHP’yi önce İstanbul’da, sonra da Türkiye’de iktidara taşımanın mümkün olduğunun altını çiziyor.

 

İlk gençlik yıllarından bu yana önce SHP, sonra CHP içinde çalışan, CHP’de Gençlik Kolu başkanlığından Samandıra Belde Başkanlığı’na, Sancaktepe Belediye Meclis üyeliğinden İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP Grup sözcülüğüne dek pek çok görevde yer alan NAMA; Sancaktepe’nin aslında önemli avantajlara sahip bir yer olduğunu dile getiriyor.

Anadolu yakasındaki 14 ilçeden 8’i ile komşu olan Sancaktepe’nin 81 ilden göç aldığını da belirten NAMA; toplumcu bir belediyecilik anlayışıyla yeni bir kent kültürü yaratılabileceğini savunuyor.

ÖZGEN NAMA KİMDİR?

Özgen Nama, 1975’te Kars’ta doğdu. Orta ve lise öğrenimini İstanbul Kartal’da tamamladı. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Muhasebe bölümü mezunu.

Halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Yerel Yönetimler alanında tezli yüksek lisans öğrencisi.

Özgen Nama, uzunca bir süredir, tekstil ve gıda sektöründe faaliyet gösteriyor.

Siyasi yaşamı Samandıra (şimdiki Sancaktepe) SHP Belde örgütünde başladı. SHP Samandıra ve Kartal Gençlik Kolları Başkanlığı, daha sonra da CHP Kartal Gençlik Kolları Sekreterliği yaptı.

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları’nda Sekreter olan Özgen Nama, CHP Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı, daha sonra da Samandıra CHP Belde Başkanlığı yaptı. 2009’daSancaktepe Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP Grup Yöneticisi ve Sözcülüğü yaptı. 2014’de CHP’den Sancaktepe Belediye Başkan Adayı oldu. 2015’de önseçime girerek CHP İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı oldu. Özgen Nama, 2018 Kurultayı’nda anahtar listelerde yer almadığı halde, 270 oy alarak CHP YDK’ya1. sıra Yedek Üye olarak seçildi. Özgen Nama, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak : http://www.chpgundemi.com/ozgen-nama-toplumcu-bir-belediye-anlayisi-olacak-18898.html