Seçimlere Kalan Süre :

Facebook'ta Özgen NAMA

Özgen NAMA Kimdir ?

Ana Sayfa » Özgen NAMA Kimdir ?

1975 yılında Kars’ta dünyaya geldim.
Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Muhasebe bölümünü bitirdim.
İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümü mezunuyum.
İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Yerel Yönetimler üzerine tezli yüksek lisans okudum.
Ticari hayatımı tekstil ve gıda sektöründe faaliyet gösteren aile şirketimizde üst düzey yönetici olarak sürdürmekteyim.
Ailemden, arkadaşlarımdan, sokağımdan, mahallemden ve Sancaktepelilerden almış olduğum güç ile CHP Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adaylığına talip oldum.
Partim, beni bu şerefli göreve layık görerek CHP Sancaktepe Belediye Başkan Adayı yaptı.
28 olan oy oranımızı %35′e çıkarmış olmamıza rağmen Belediye Başkanı seçilemedim.
Siyasi yaşamıma lise yıllarında Samandıra SHP Belde Başkanlığı’nda başladım.
SHP Samandıra Gençlik Kolları Başkanlığı SHP Kartal Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım.
SHP-CHP birleşmesinden sonra CHP Kartal Gençlik Kolları sekreteri olarak görev yaptım.
CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Sekreterliği görevinde bulundum.
1999 seçimlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisi barajın altında kaldığı günlerde partime sahip çıkarak, iki dönem üst üste CHP Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.
Daha sonra Samandıra CHP Belde Örgüt Başkanlığı yaptım.
2009 yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi 2011-2014 İstanbul Büyükşehir Bel. Meclis Üyeliği ve İBB CHP Grup Sözcülüğü yaptım
Son 15 yılda İl ve İlçe Delegelikleri yanısıra 32. 33. ve 34. Olağan Büyük Kurultay Delegelikleri ve 14. 15. 16. ve 17. Olağanüstü Büyük Kurultay Delegesi olarak partimi temsil ettim ve halen Büyük Kurultay Delegesiyim.
Partimizin girdiği tüm seçimlerde Müşahit, Sandık Sorumlusu, Okul Sorumlusu vb. görevlerde aktif olarak çalıştım. Sancaktepe İlçe Seçim Kurulu’nda 2010-2014) yılları arası Cumhuriyet Halk Partisi Temsilcisi olarak görev yaptım
2012 yılında İstanbul İl Kongresinde çarşaf liste ile yapılan seçimde İl Delegelerimizin teveccühü ile İstanbul’da en yüksek oy alan “Kurultay Delegesi” seçildim..
AKP’nin İmar Plan Tadilatlarına karşı, 2009-2014 yılları arası İBB İzleme Komisyonu Üyesi olarak 160 küsür dava açtık ve davalarımız hala devam ediyor 22 yıldır Sancaktepe İlçesi (Samandıra) Veysel Karani Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak Sancaktepe’de ve İstanbul’da siyasi çalışmalarımı sürdürmeye devam etmekteyim.
Özgen NAMA 2009 – 2014 İBB CHP Grup Sözcüsü
2014 İST – Sancaktepe CHP Belediye Başkan Adayı
25.Dönem ve 26.Dönem İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı