Seçimlere Kalan Süre :

Facebook'ta Özgen NAMA

KENT34 : Özgen NAMA: Bir Olursak, Diri Olursak Sancaktepe’yi Alırız!

Ana Sayfa » Basında Özgen NAMA » KENT34 : Özgen NAMA: Bir Olursak, Diri Olursak Sancaktepe’yi Alırız!

Samandıra Damatris Otel’de CHP ilçe yöneticileri ve meclis üyeleriyle bir araya gelen Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adayı Özgen Nama, “Sancaktepe’de yeni bir sayfa açmak için biz hazırız” dedi. Özge Nama, eşit hizmet, temiz siyaset ilkesiyle Sancaktepe’yi yöneterek, başka bir Sancaktepe’nin mümkün olduğunu göstereceğiz” dedi.

CHP Sancaktepe ilçe yöneticileri, meclis üyeleriyle, kadın ve gençlik yöneticileriyle, mahalle birim başkanlarıyla kahvaltılı bir toplantıda bir araya gelen Belediye Başkan Aday Adayı Özgen Nama, hem 31 Mart’ta Sancaktepe’de Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için nasıl bir çalışma yapacağını, hem de projelerini anlattı.

Gazeteci Vural Dağtekin’in, “Bugüne kadar sizi meydanlarda ve seçim çalışmalarında hep kırmızı kazağınızla gördük. Fakat ilk kez bugün yeni bir seçim çalışmasına yeşil kazakla başladınız. Sebebi nedir?” sorusunu yanıtlayan Özgen Nama, “Malumunuz trafik ışıklarında kırmızı yanınca durulur, yeşil yanınca geçilir. Sancaktepe halkı geçtiğimiz seçimde kırmızı kazağımıza baktı ‘dur’ dedi. Bu kez yeşil kazak giydik. Biliyoruz ki çalışarak, inanarak Sancaktepe halkının ‘Geç artık belediyenin başına sözünü’ işiteceğiz. Sandıkta CHP’ye yeşil ışık yakacaklar.

Bu esprili benzetme salonda büyük alkış aldı.

Toplantıda Sancaktepe CHP örgütünün gücünün ve birikiminin önemine vurgu yapan Özgen Nama, taraflı, ayrımcı belediyeciliğe son vermenin, gecekondu ile villalar arasında sıkışan Sancaktepe’nin bu sıkışmışlıktan kurtulmasının, sosyal ve kültürel hayatıyla canlı dinamik bir Sancaktepe yaratmanın yolunun değişimden geçtiğini belirtti. Sancaktepe’de değişim için CHP’den kim belediye başkanı adayı olursa olsun, CHP örgütünün yöneticisiyle, kadın ve gençlik örgütüyle, mahalle birim başkanlarıyla, seçmenleriyle bir ve bütün olmasına vurgu yapan Nama, “biz kararlı ve inandırıcı olursak, diğer partilerin seçmenleriyle de sandıkta buluşuruz ve bu seçimi alırız” dedi.

 

Özgen Nama’nın öne çıkardığı diğer bazı başlıklar ise şöyle:

Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız

AKP hem Türkiye’de, hem de İstanbul’da kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı siyasetini Sancaktepe’ye de taşıdı. Kendi sınırları içinde yaşayan bütün yurttaşlara eşit davranması ve eşit hizmet vermesi gereken belediye bunun tam tersini yapıyor. AKP’li Belediye Başkanı planlamada bile ideolojik bir yaklaşımı öne çıkarıyor, yüksek oy aldığı yerlere yüksek, düşük aldığı yerlere düşük imar veriyor.

Biz belediyede yönetime gelirsek, asla böyle bir uygulama yapmayacağız. Sancaktepeli yurttaşın, hangi partiye oy verdiğine, hangi inanca ya da hangi etnik kimliği olduğuna bakmayacağız, biz onun yurttaş olduğuna bakacağız ve eşit hizmet vereceğiz.

Büyük bir göç merkezi olan ve nüfusunun nerdeyse yarısını Doğu ve Güneydoğulu yurttaşların oluşturduğu Sancaktepe’de ortak ve kardeşçe bir yaşamın gerçekleşmesi yolu, etnik ve dini kimlikleri, hemşehricilik kültürünü öne çıkarmaktan değil, kent kültürünün öne çıkarmaktan geçer.

Nüfusun 103 bininin 0-18 yaş arası, çocuk ve gençlerden oluşan Sancaktepe’de bizim yönetim anlayışımız ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı değil, eşit hizmet ve kardeşlik ekseninde birleştirici olacaktır.

Başka bir Sancaktepe mümkün

Mevcut Sancaktepe belediyesinin adaletsiz, keyfi ve yandaşlara rant yaratmaya dayalı imar uygulamaları sonucu, kentsel yaşam kalitesi alabildiğine düşmüş, sağlıklı konut, mülkiyet, ulaşım, çevre, yeşil alan gibi sorunları katlanarak büyümüştür. İdeolojik nedenlerle mahallelere hizmetler eşit dağıtılmadığı gibi entegrasyonda yoktur. Sancaktepe, milyon dolarlık evler ile tapusu olmayan binlerce gecekondu arasına sıkışmış durumdadır.

Sancaktepe, belediyenin kötü yönetiminden kaynaklanan sorunlara rağmen, Anadolu yakasındaki 14 ilçeden 8 tanesiyle komşuluk sınırı bulunması ve ilçe sınırları içinden Anadolu otoyolu ile 3. köprü yolu gibi önemli ulaşım akslarının geçmesinden dolayı avantajlara ve gelişim potansiyeline sahip bir ilçedir.

Sancaktepe’de yeni bir toplumcu belediyeci yaklaşımla, temel sorunları çözmek ve başka bir Sancaktepe yaratmak mümkündür. Sancaktepe’nin sorunlarını bilen, demografik yapıdan destek alabilecek bir belediye başkan adayı bunu gerçekleştirir.

Sancaktepe’de fark yalnızca yüzde üç

Sancaktepe’de göçün hızı kentin dokusunu değiştirdi, bunun bir sonucu olarak son 10 yıldır Sancaktepe’de yapılan tüm yerel, genel seçimleri, referandumu ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini AKP kazandı.

Bugün yani 24 Haziran 2018 de %23 oy oranımız bizi korkutmamalı!

Unutmayalım benim aday olduğum 2014 yerel seçimlerinde biz oyumuzu %35’e yükseltmiştik, seçmenin üçte birinin oyunu aldık. 31 Mart 2019’da iyi bir çalışmayla bu oranı yüzde 50’lere taşımak hayal değildir.

AKP’nin bloklaştırdığı Sancaktepe’de 2009’dan bu yana bütün seçimlerde AKP-MHP blokuyla, CHP’nin de içinde yer aldığı diğer blok arasındaki oy farkı yalnızca yüzde 3’tür. Örneğin 24 Haziran seçimlerinde AKP-MHP 123 bin 625 oy ile yüzde 51,61, CHP, HDP, İYİ Parti, SP ise toplam 115 bin 462 oy ve yüzde 48,39 oranında oy almışlardır.

Sancaktepe’yi alırız

Sancaktepe’de sandıkta CHP olarak, İYİ Partinin, HDP’nin AKP’nin ve MHP’nin seçmenlerinin önemli kısmında oy alacağız, bunu başarmak mümkün.

Sancaktepe’de biz, seçmenin sosyal ve siyasal bileşimini dikkate alan, sorunlara karşı inandırıcı çözüm önerileri ortaya koyan, projelerimizi seçim sürecinde en geniş kesimlere ulaştırabilirsek ve kendine güvenen, planı, projesi ve kadrosu olan bir başkan adayı ile yola çıkarsak Sancaktepe’yi AKP’den alırız.

Ben bunu gerçekleştirebileceğime inandığım için belediye başkan adayıyım.

Sancaktepe’yi de, Sancaktepe’nin sorunlarını da, çözümlerini de biliyorum…

Hayallerim var ama gerçekçiyim.

Başta partimizi CHP’de birleştirici olmadan, kenetlenmeden, bir olmadan, iri olmadan, Sancaktepe örgütünü motive etmeden, gençleri ve kadınları evlere ve sokaklara taşımadan, her yerde görünür olmadan başarılı olamayız.

CHP’lileri kucaklamak da yetmez. CHP seçmeni dışındaki seçmenleri, HDP seçmenini, İYİ Parti seçmenini de kucaklamalıyız.

Ama inanın bu da yetmez! AKP ve MHP seçmeninden de oy almalıyız.

AKP seçmeni de, HDP seçmeni de bize destek verecekse, bizim tavrımızla, söylemimizle, projemizle hem inandırıcı, hem de sahici olmamız gerekiyor!

Sancaktepe’de büyümüş, Sancaktepe’nin sosyal ve demografik yapısına uygun biri olarak, ele verirsek, bir olursak, iri olacağımıza ve Sancaktepe’yi alacağımıza inanıyorum.

Bu nedenle ben yalnızca aday olmak için değil, Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için aday adayı oldum. Şimdi sıra aday gösterilmekte.

AKP’nin belediyede ve ülkedeki yönetememezlik hali ve kriz dikkate alındığında, İBB adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun genç ve dinamik yapısı da düşünüldüğünde, İstanbul’un desteğinde yeni bir rüzgar yakalamak ve Sancaktepe’de CHP’yi yerel de iktidara taşımak mümkün. Biz bu rüzgarı burada yakalarsak bu rüzgar İstanbul’da da Ekrem İmamoğlu’nu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na taşır…

 

Kaynak: http://kent34.com.tr/ozgen-nama-bir-olursak-diri-olursak-sancaktepe-yi-aliriz/52435/