Seçimlere Kalan Süre :

Facebook'ta Özgen NAMA

Bir Yazarın Kaleminden Özgen NAMA

Ana Sayfa » Duyurular » Bir Yazarın Kaleminden Özgen NAMA

Beklenen oldu…

Sancaktepe Arenası’nda kırmızı kazağı ile meşhur matador “Bu kez kazanacağız” diyerek görkemli bir başlangıç yaptı. Boğayı kıstırıp boğazlayacağının mesajlarını bir bir verdi.

Özgen Nama hem siyasete hem ahde vefaya dair verdiği mesajlar ile 2019 Mart ayının sandığımızdan daha sıcak geçeceğini, Sancaktepe’nin soğuk iklimini kavurucu bir siyasi atmosfer ile saracağını daha adaylığını açıklarken belli etti.

Siyasete girdiği günden bu yana fark yaratan üslubu, ezber bozan tavrı ile geniş halk kesimleri tarafından çok sevilen, ancak “küçük kalsın benim olsun” diyen bazı siyaset erki tarafından da yerilen Nama, gençlik kollarından bu yana emek verdiği, uğruna işini, ailesinini belki de hayatını vakfettiği partisi CHP’den bir kez daha aday adaylığı müracaatı yaparak “Şarkının yeni dizelerini yazacağını” ilan etti.

Pazar günü CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığı’nın birçok ilçeye göre büyük olan salonunda izdiham vardı. Öyle ki girişte çoğumuz ezilme tehlikesi yaşadık. Salonun 4-5 katı fazla kalabalık da dışarıda toplanınca çareyi sokakta gören Nama ve ilçe yöneticileri, doğru olanı yapıp dışarıya çıkarak üzücü bir hadise yaşanmasını da engellediler. Gerçekten çoluk, çocuk, genç, ihtiyar, kadın demeden yüzlerce insanın oraya Özgen Nama’yı desteklemeye gelmesi bir anlam taşısa da bu dinamizm CHP için de ateşleyici bir unsur olarak daha anlamlı geldi.

Özgen Nama ismi neden bu kadar önemli? Bu genç adam nasıl bu kadar ilgi görüyor?

Bu soruların cevabı sosyolojik tez konusudur. Sancaktepe gibi etnik, mezhepsel ve sosyo ekonomik ayrımların keskinleştiği bir ilçede, varlıklısı fakiri, eğitimlisi eğitimsizi her kesimin sevgisini kazanmak gerçekten zor. Bunun yanında nerede ise o meydandaki herkesi simaen tanımak hatta bir çoğuna ismi ile seslenebilmek çok daha zordur. Bu adayın halkın içinden olduğunun da açık bir delili olarak görülmelidir.

Bizi biz yapan hasletlere sahip olması bir yana, belediyecilik bilgisi, İBB Meclis Üyeliği’nden gelen birikimi, imar ve şehircilik konularındaki hakimiyeti ile bu görevi alması Sancaktepeliler için de bir şanstır.

Bir adayın partisine oy katması ana amaç ise, oyları her seçimde yüzde 25-28 aralığında gezen CHP’nin Sancaktepe’de yüzde 35’i sadece Özgen Nama ile gördüğünü de unutmadık.

Seçimden sonra köşesine çekilen standart aday profilinin aksine, hep ilçesinde hep halkın içinde olduğuna da şahit olduk.

Dünkü açıklamaya gelince…

Aklımda o sözler kaldı. “Eşit Hizmet, Temiz Siyaset” diyerek yola çıkan bu cesur adamın bu sözleri, siyasete de ders niteliğindeydi.

“İstanbul’un en fazla göç alan ilçesi Sancaktepe’de etnik ve dini kimlikleri bir kenara bırakarak, hemşehriciliği aşarak kardeşliği, eşitliği, adaleti, liyakati öne çıkararak yeni bir belediyecilik anlayışını oluşturmak mümkün. İşte bunu biz başarmak için, bunu hayata geçirmek için geliyoruz. 31 Mart 2019 akşamı siyasi, etnik ve dini kimliklerimizi bir kenara bırakarak yeni bir siyaset anlayışıyla kentin çıkarlarını ve kent kültürünü öne çıkarmak için adayım.”

Daha ne diyelim…

Sancaktepe için hayırlı olsun.

Son tavsiyem Cumhuriyet Halk Partisi’ne…

Bu sloganı alın. Kampanyanıza baştacı yapın. Sembolü de Özgen Nama olsun.

“Eşit Hizmet, Temiz Siyaset”

Daha ne olsun…

Kalın sağlıcakla…

Kaynak : http://kent34.com.tr/yazarlar/vural-dagtekin/ozgen-nama-ozetledi-esit-hizmet-temiz-siyaset/333/